
Шахраї продовжують зламувати облікові записи громадян - користувачів месенджерів та у подальшому розсилають їхнім контактам повідомлення із проханням проголосувати за дитину у конкурсі, спортивних змаганнях чи благодійних заходах тощо.
У такий спосіб зловмисники примушують довірливих або неуважних користувачів мережі обманом ввести авторизаційні дані на фейкових ресурсах, щоб привласнити приватні облікові записи у месенджерах. У подальшому шахраї надсилають знайомим (контакти яких записані у телефонній книзі) повідомлення із проханням терміново скинути гроші на підконтрольну зловмисникам картку. У результаті шахраї можуть отримати доступ до банківських даних та викрасти кошти.
Щоб не стати жертвою шахрайських схем звертайте увагу на наступні ознаки, які можуть свідчити про злам вашого акаунту:
-у вашому профілі з’являються публікації чи повідомлення, яких ви не створювали;
-друзі чи підписники отримують від вас підозрілі листи чи повідомлення;
-ви отримуєте повідомлення від власника платформи про витік ваших даних.
Як захистити свої акаунти від можливого зламу:
- регулярно переглядайте підключені пристрої та активні сеанси у месенджерах;
- не переходьте за сумнівними посиланнями, навіть, якщо вони надійшли від знайомого. Пам’ятайте: якщо акаунт зламали, зловмисники можуть розсилати посилання, за якими ховається вірус або фішинговий ресурс;
-зателефонуйте знайомому, який надіслав запит, щоб підтвердити його наміри, за відомим вам номером, а не за тим, що вказаний на сторінці у соцмережах. Якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі.
-використовуйте сучасні антивірусні програми та системи захисту від фішингових атак, які можуть допомогти виявити та блокувати підозрілі процеси;
-використовуйте двофакторну автентифікацію(метод додаткового захисту вашого облікового запису).
Якщо ви потрапили на «гачок» шахраїв, негайно змініть пароль, попередьте друзів про злам і зверніться до служби підтримки платформи. Якщо підозрюєте, що ваші фінанси також могли постраждати, негайно зверніться до поліції та свого банку.
Відділ комунікації поліції Миколаївської області