» » Як не втрати гроші та вберегтися від аферестів у день знижок

Як не втрати гроші та вберегтися від аферестів у день знижок


Шахраї часто використовують бажання людини отримати безпрецедентну вигоду або щось безплатно. Нечесні «продавці» використовують великі знижки, суттєву різницю в ціні, аргументи в стилі «це ціна ще за старим курсом, вам пощастило!». Також можливі уявні виграші дорогих товарів, за доставлення яких, звісно ж, треба сплатити.

Поліцейські Миколаївщини звертають увагу громадян на обережність під час здійснення покупок різних видів товарів у період знижок на платформах у мережі інтернет та рекомендують дотримуватися базових правил, щоб не стати жертвою онлайн-шахраїв.

Одним з найпоширеніших видів шахрайств у інтернеті є купівля-продаж неіснуючого товару. Зловмисники діють за напрацьованою схемою, публікуючи на спеціальних онлайн-платформах оголошення про продаж за суттєво заниженими цінами. Також злочинці використовують клікбейт — привабливі пропозиції або інтригуючі повідомлення, щоб заманити клієнта або встановити шкідливе програмне забезпечення.

Фальшиві інтернет-магазини створюють, щоб отримати гроші від покупців, не відправляючи товар. Зазвичай ці шахрайські сайти мають нереалістично низькі ціни, відсутність контактної інформації та обмежену інформацію про товари.

Також потенційні покупці, зважаючи на актуальність товарів та підвищений на них попит, здійснюють покупки у пришвидшеному порядку – перераховують кошти в повній сумі на неперевірені рахунки. Після отримання грошей зловмисники – фейкові продавці зникають та видаляють будь-яку контактну інформацію.

Для того, щоб не стати жертвою шахраїв та уникнути подібних випадків, поліція радить громадянам бути вкрай обачними та обережними і обов’язково дотримуватися таких основних правил:

— остерігайтесь тих продавців, які пропонують вам товари за дуже заниженими цінами;

— оформлення інтернет-покупок здійснюйте тільки за накладеним платежем;

— перевіряйте онлайн-платформи та сайти для продажу товарів, вивчайте відгуки про них та продавців, які пропонують певні види товарів;

— обирайте ті варіанти, у яких гарантований обмін чи повернення придбаних товарів у разі їх невідповідності опису чи неналежній якості.

У разі, якщо ви стали жертвою шахрайства, не зволікаючи, звертайтеся на лінію «102» чи до найближчого відділу поліції. Будьте уважними та поділіться порадами з близькими!

Відділ комунікації поліції Миколаївської області
Комменатрии заблокированы администрацией издания

Сайт Новобугского района. Наш E-mail: nb@newsmk.info

 

Використання матеріалів сайту можливе тільки із зазначенням нашого сайту як першоджерела!